Plynový kondenzační kotel ADAX 30kW s průtokovým ohřevem T.U.V.

Kód: 345
Neohodnoceno
Značka: KOVARSON
35 100 Kč 29 008,26 Kč bez DPH
Na dotaz

Závěsný plynový kondenzační kotel ADAX je určený pro vytápění rodinných domů a menších firem nebo středně velkých objektů s průtokovým ohřevem teplé užitkové vody. Ohřev teplé užitkové vody probíhá v průtokovém deskovém výměníku se 17-ti lamelami. ADAX je jedním z nejmenších vyráběných kotlů na trhu a s velmi estetickým vzhledem a provedením TURBO. Kotel je vyráběn v mnoha barevných variantách, dle přání zákazníka.

KÓD SVT:

Detailní informace

Detailní popis produktu

Závěsný plynový kondenzační kotel ADAX je určený pro vytápění rodinných domů a menších firem nebo středně velkých objektů s průtokovým ohřevem teplé užitkové vody. Ohřev teplé užitkové vody probíhá v průtokovém deskovém výměníku se 17-ti lamelami. ADAX je jedním z nejmenších vyráběných kotlů na trhu a s velmi estetickým vzhledem a provedením TURBO. Kotel je vyráběn v mnoha barevných variantách, dle přání zákazníka.

zemní plyn propan
g20_V2 g31_V2
 

Automatická kontrola spalování na základě vyhodnocování odporu plamene ve spalovací komoře řídí řídící jednotka poměr přiváděného plynu a vzduchu do hořáku. Díky této technologii je využita veškerá energie z paliva a nedochází tak ke zbytečným ztrátám. Kotel plní nejpřísnější emisní normu Nox 5 a minimálně zatěžuje životní prostředí. Kondenzační kotle ADAX mají úsporu paliva až 30% oproti klasickým kotlům a také se výrazně snižují emisní hodnoty vypouštěné do ovzduší až o více jak 50%.

Kotel má modulovatelný výkon na vytápění 1:5 a pro ohřev teplé užitkové vody 1:6 a tím lze tedy pohodlně volit potřebný výkon kotle a velmi vysokou účinností. Kondenzační kotle využívají energii, která by jinak odešla komínem pryč pro předehřev vratné vody v separátním výměníku, kterou předehřívají až o 7°C. Největší využití kondenzační technologie je při topení na teplotě 50/30 °C, tzv. při podlahovém vytápění a u klasických systémů topení s využitím ekvitermní regulace venkovním teplotním čidlem nejsou úspory zanedbatelné. Kotel je možné ovládat jakýmkoliv pokojovým termostatem a je možné spojení kotle i se solárním vytápěním teplé užitkové vody.

KONSTRUKCE KOTLE:

Kotel se skládá z nerezového trubkového výměníku vysoké jakosti, na který je umístěn kryt spalovací komory a v krytu je umístěn nerezový hořák také vysoké jakosti. V krytu spalovací komory je umístěna elektroda pro zapalování a kontrolu spalování. Dále je zde umístěno kukátko pro kontrolu plamene. Na hořáku je připojen přívod plynu se vzduchem. K přívodu plynu a vzduchu je připojen ventilátor a směšovač plyn/vzduch. Na výměníku v horní části je umístěn odvzdušňovací ventil výměníku. Nad výměníkem se nachází směšovací komora spalin se spalinovým čidlem a dále připojení na odtah spalin a přívod spalovacího vzduchu 60/100 mm. Směšovací komora vzduchu je propojená hadicí s ventilátor pro přísun vzduchu. V pravé části kotle se nachází expanzní nádoba. Pod výměníkem je rozveden hydraulický systém. Na systému jsou umístěny teplotní čidla pro ú.t., t.u.v., a havarijní termostat proti přetopení kotle. Dále je kotel vybaven trojcestným ventilem se servopohonem, plnícím ventilem, plynovým ventilem a oběhovým čerpadlem na kterém je filtr studené vody, pojistný ventil, vypouštěcím kohoutem. Tlakový spínač nedostatku vody a automatický odvzdušňovací ventil je součástí čerpadlové skupiny. V zadní části se nachází sifon pro odvod kondenzátu z výměníku. V přední části je pak umístěna elektronická řídící jednotka, která optimalizuje a řídí spalování a na kterou lze připojit další dodatkové komponenty. Průtokový deskový výměník je umístěn za řídící jednotkou v zadní části kotle. Opláštění kotle se skládá pouze za 3 částí.

OCHRANA KOTLE:

Kotel je chráněn proti přetopení pomocí havarijního termostatu (100 °C) umístěného na výstupu z kotle. Při překročení teploty vypne hořák a ventilátor. Kotel má vestavěný pojistný ventil na 3 bary a tlakový spínač nedostatku vody v otopném systému. Kotel je vybaven automatickým BY-PASSEM, který zajišťuje neustálou cirkulaci vody v kotli, i když dojde k uzavření termostatických hlavic. Dále je možné nastavit servisní interval kotle, tak aby uživatele informovalo o tom, že má být proveden pravidelný servis. Na displeji se zobrazí informační klíč a uživatel musí provést servis do jednoho měsíce.

FUNKČNOST KOTLE:

Na elektronické řídící jednotce se nastaví požadované teploty pro ú.t. a pro t.u.v. Na základě informací získaných z teplotních čidel ú.t. a t.u.v kotel přechází ze stavu vypnutého při dosažení nastavených teplot do režimu topení při poklesu teploty pod nastavenou hodnotu. Pro ohřev t.u.v. zapíná automaticky při spotřebě vody. Kotel může pracovat buď v letním režimu, při kterém je vypnuté ú.t. a funguje jen pro ohřev teplé užitkové vody, a nebo může pracovat v zimním režimu, kdy je zapnuté ú.t. i t.u.v.

Kotel má funkci kalibrace, kdy při připojení na systém nebo při výměně elektronické jednotky se musí vždy provést. Tato funkce kalibruje správné spalování na různých výkonech a trvá přibližně 5 minut. Dále má kotel funkci analýzy spalin, kdy po připojení a zapnutí kotle do provozního režimu je možné provést kontrolní měření emisí analyzátorem.

OVLÁDÁNÍ KOTLE:

Jednoduché a komfortní ovládání kotle probíhá za pomocí 5 tlačítek. Vše je zobrazováno na velkém LCD displeji s modrým podsvícením. Moderní řídící jednotka automaticky počítá a zapisuje provozní hodiny, počet zapálení hořáku, počet hodin hoření hořáku a mnoho dalších. Řídící jednotka umožnuje nastavení zvláště teploty ro ú.t. a zvlášť pro t.u.v. Teplota pro t.u.v. může být nastavena v rozmezí 10 – 60 °C a pro ú.t. je nastavitelná teplota v rozmezí 20-80 °C. při připojení venkovního čidla a nastavení ekvitermní křivky se teplota ú.t. mění dle potřeby a vyhodnocení řídící jednotkou na základě získaných informací z teplotních čidel. Jednotka má menu instalatéra a servisní menu pro nastavování parametrů kotle. Funkce ALARM informuje číslem, které udává důvod vzniklé poruchy.

KÓD SVT:

DOKUMENTY KE STAŽENÍ:

NÁVOD - plynový kondenzační kotel ADAX 20 až 35kW s průtokovým ohřevem T.Ú.V.

NÁVOD RYCHLÝ - plynový kondenzační kotel ADAX

Doplňkové parametry

Kategorie: Plynové kotle
Záruka: 2 roky