Přestavbová SADA 3čl. - ŘJ PANDA

Kód: 154
Neohodnoceno
Značka: KOVARSON
43 650 Kč 36 074,38 Kč bez DPH
Skladem

Jednoduchou úpravou stávajících litinových tříčlánkových kotlů  na pevná paliva dosáhnete komfortního automatického provozu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přestavba spočívá v osazení kotle na podstavec o výšce 44 cm a hořák se připojí z levé nebo pravé strany kotle tak, aby nebránil v přístupu ke kotli. Do dna stávajícího kotle se nejprve vyřeže otvor, topení tak bude probíhat pod samotným roštem kotle. Tepelná energie stoupající směrem nahoru vytopí celé kotlové těleso. Velkou výhodou zůstává možnost topení tuhým palivem nebo možnost přepnutí na automatický režim.

Přo přestavbové sady se používají univerzální hořáky čtvercového tvaru skládájící se z litinové pece, směšovače vzduchové komory a podavače. Šnek podavače je uložen po celé délce podavače až po spalovací pec - konstrukčně je podávací šnek v místě litinové pece opatřen opačným závitem, který tlačí materiál daným směrem nahoru. Eliminují se tak vzniklé spékance, které jsou vytlačeny přes okraj do popelníku. Díky prodloužené hřídeli je pevně ukotven a nedochází k pískání při chodu podavače. Hořák spalují hnědě  uhlí ořech 2,  černé hráškové uhlí, a dřevní pelety.  Díky čtvercovému tvaru a přívodu vzduchu pro podporu hoření ze čtyř stran směrem do středu má hořák vysokou spalovací teplotu a účinnost spalování i bez použití deflektoru.

Podavač paliva je řízen elektronickou jednotkou PANDA  s teplotními čidly, která snímají požadovanou teplotu kotle a ústředního topení předem nastavenou na řídící jednotce. Lze ji také připojit na externí pokojový termostat a může být tak ovládána přímo z pokoje.

Výhodou je také připojení čerpadla teplé užitkové vody s teplotním čidlem. Dále je v zařízení umístěno čidlo proti zpětnému prohoření. Systém je navíc chráněn proti zpětnému prohoření hermeticky uzavřeným zásobníkem či zálevovým systémem, který je možno  zakoupit k přestavbové sadě. Jedná se o kanystr s vodou a voskovou zátkou.

Kotli je po přestavbě přisuzována stejná emisní třída, univerzální hořák slouží pouze jako přídavné zařízení. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přestavby kotlů
Záruka: 2 roky