Řídící jednotka Fox

Kód: 286
Neohodnoceno
Značka: KOVARSON
11 875 Kč 9 814,05 Kč bez DPH
Na dotaz

Regulátor teploty FOX je určen pro kombinované kotle vybavené šnekovým podavačem s ventilátorem a odtahovým ventilátorem pro dřevoplyn. Tato řídící jednotka se používá zejména u kotle Predátor 25P.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ovládá čerpadlo oběhu vody, čerpadlo teplé užitkové vody, čerpadlo podlahového topení, čerpadlo směšovacího ventilu, ventilátor hořáku a podavač paliva. Regulátor má zabudovaný řídící modul pro jeden směšovací ventil. Toto zařízení může spolupracovat s dalšími směšovacími ventily (pomocí dodatečných modulů), klasickým pokojovým regulátorem (dvoupolohovým) nebo s RS komunikací, modulem GSM a modulem Internet.

            Předností tohoto regulátoru je jeho jednoduchá obsluha. Uživatel uskutečňuje všechny změny parametrů pomocí ovladače.  Další výhodou je velký a přehledný grafický displej, na kterém uživatel přesně vidí aktuální provozní stav kotle. Regulátor FOX disponuje nepřetržitým výstupním signálem. U tohoto typu regulátoru je výkon ventilátoru stanoven na základě měření teploty kotle a teploty spalin měřených na výstupu z kotle.

             Využití tohoto typu regulátoru s čidlem teploty spalin přináší úspory paliva až několik desítek procent; výstupní teplota vody je velmi stabilní, což prodlužuje životnost výměníku (kotle). Výsledkem kontroly teploty spalin na výstupu z kotle jsou nízké emise škodlivých plynů. Tepelná energie ze spalin není promarněna, ale využita na ohřev vody.