TIGER ECO 15 - kotel na uhlí a pelety

Kód: 115
Neohodnoceno
Značka: KOVARSON
116 990 Kč 96 685,95 Kč bez DPH
Na dotaz

Automatický litinový kotel TIGER  ECO na černé uhlí a dřevní pelety s automatickým řízením a minimálními nároky na obsluhu je určen k ekologickému a úspornému vytápění rodinných domů, firem a středně velkých objektů a může být využit i pro ohřev teplé vody. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Inovovaná verze původního velmi populárního kotle TIGER, nyní s 5. emisní třídou a ecodesignem.

Vlivem řízeného spalování elektronickou jednotkou je automatický kotel maximálně šetrný k životnímu prostředí. Kotel splňuje 5. emisní třídu dle EN 303-5, tedy nejpřísnější emisní hodnoty vypouštěné z kotle do ovzduší. Dále kotel splňuje parametry ecodesignu. Maximálně ekonomický systém spalování spoří palivo až o 30 % oproti běžným kotlům na tuhá paliva. Kotel dosahuje až 91,3% účinnosti.

Díky účinnosti a zásobníku o objemu 250 litrů je kotel komfortní pro přikládání. Obsah zásobníku vydrží cca 3 až 4 dny provozu při běžném výkonu. V letním režimu vydrží palivo při ohřevu teplé užitkové vody až 10 dní. Kotel je možné řídit pokojovým termostatem, který vypíná oběhové čerpadlo topného okruhu. Čištění kotle se provádí průměrně 1x za 3 týdny.

OVLÁDÁNÍ KOTLE:

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou SPARK. Jednotka disponuje programem Fuzzy Logic -  pracuje v režimu práce s modulací výkonu kotle tak, aby dosáhl konstantní zadané teploty kotle. Jednotka umožňuje ovládání 4 čerpadel a směšovacího ventilu. Možné rozšíření až na 5 směšovacích ventilů a 8 čerpadel. Každý směšovací ventil může být řízen venkovním čidlem a pokojovým termostatem. Pokojový termostat ovládá kotel plnohodnotně.  Na displeji řídící jednotky je zobrazeno množství paliva v zásobníku. V daném ročním období je možné provozovat režim LÉTO / ZIMA. Pro uživatele nebo servis je k dispozici samostatné menu. Kotel je možné ovládat i přes internet za pomocí sparkNET modulu.

KONSTRUKCE KOTLE:

Hlavní částí kotle je litinové těleso tvořené daným počtem litinových článků ( 3), které jsou do sebe slisovány za pomoci vsuvek a zajištěné kotevními šrouby. Těleso se skládá vždy z předního, zadního a prostředních článků. V kotlovém tělese dochází k hlavnímu předání tepelné energie ze spalin do topné vody. Na předním článku jsou umístěna horní čistící dvířka a prostřední dvířka. Kouřový nástavec pro odvod spalin do komína se nachází na zadním článku.

Kompletní litinové tělo je pak usazeno na zavodněném podstavci. Podstavec je svařenec z ocele o tloušťce 5 mm. Popelníková dvířka jsou umístěna vpředu.

Hořák pro spalování se skládá z litinové pece, směšovače vzduchové komory a podavače. Hořák je univerzální pro spalování uhlí a dřevních pelet bez nutnosti při změně paliva měnit jakkoliv konstrukci nebo zasahováním obsluhy. Pro změnu paliva stačí změnit parametry nastavení v řídící jednotce dle výrobce. Hořák se umisťuje do podstavce z levé nebo pravé strany.

V horních přikládacích dvířkách je umístěna horní keramika, která podporuje spalování a zlepšuje emise kotle.

Ventilátor, umístěný na přírubě hořáku pod zásobníkem paliva, přivádí do hořáku primární vzduch. Otáčky ventilátoru se nastavují elektronicky.

Zásobník paliva se umisťuje vedle kotle nad šnekový podavač.

Doplňkové parametry

Kategorie: Automatické litinové kotle
Záruka: 5 let