Univerzální hořák 25kW

Kód: 289
Neohodnoceno
Značka: KOVARSON
24 990 Kč 20 652,89 Kč bez DPH
Na dotaz

Univerzální hořák lze nainstalovat do všech litinový a plechových kotlů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální podavač se vyznačuje svou jednoduchostí, použitelností a především svou nenáročnou údržbou. Osvědčený univerzální hořák 25 kW je svou samočistící technologií schopen spalovat různé druhy materiálů  hnědé uhlí 2 (ořech),černé uhlí (hrášek), dřevěné pelety do zrnitosti 30 mm.

Univerzální hořák lze nainstalovat do všech litinový a plechových kotlů na tuhá paliva a pro svou komfortnost je oblíbeným typem pro vytápění rodinných objektů. 

Vzduch je primárně foukán ze dvou stran hořáku, což zvyšuje jeho účinnost. Palivo je do pece hořáku podáváno ocelovým šnekovým dopravníkem, kde za pomocí ventilátoru je palivo spalováno. Celý technologie funguje na principu kovářské výhně. Zásobník o nominálním objemu 250 l je zárukou dlouhé výdrže. Automatický provoz umožňuje výdrž násypky až 4 dny při běžném provozu rodinného domu a také bezobslužný provoz. Pohon tohoto systému zajišťuje elektromotor s převodovkou, který je zárukou nízkých provozních nákladů.

Automatický provoz univerzálního hořáku je chráněn proti zpětnému prohoření za pomocí dvou ochranných čidel. Ochranné čidlo na šneku při zaznamenání teploty nad 92°C vypne ventilátor na nulovou hodnotu. Ochranné čidlo v násypce při zaznamenání teploty nad 92°C sepne otáčení šneku a vyhrne všechen materiál z pece hořáku do popelníku. Největší ochranou hořáku se přikládá tomu, že celý systém je vzduchotěsně uzavřen a je tedy zamezeno přístupu vzduchu do násypky. Další mechanickou ochranou je připravený ventil pro zálevový systém, buď bimetalovou pojistkou nebo voskovou zátkou a zalití vodou například z kanystru.