Univerzální hořák 27kW-sada ŘJ PANDA

Kód: 302
Neohodnoceno
Značka: KOVARSON
33 990 Kč 28 090,91 Kč bez DPH
Na dotaz

Univerzální hořák 27kW-sada ŘJ PANDA se skládá:

  • Univerzální hořák 27KW 
  • Zásobník 250l
  • Řídící jednotka Panda
  • Ventilátor VPA 06

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Univerzální hořák 27 kW je svou komfortností oblíbeným zdrojem tepla především u rodinných domů a středně velkých objektů. Robustní konstrukce litinového hořáku tvoří materiály nejvyšší kvality, které zaručují jeho dlouhou životnost, minimální údržbu a především garanci dokonalého spalování  druhů materiálů Uhlí hnědé ,,Ořech 2´´ ,černé uhlí(hrášek), Dřevní pelety . Univerzální hořák lze nainstalovat do všech litinový a plechových kotlů na tuhá paliva, což znamená, že je možnost dalšího přikládání vrchními dvířky.

Propracovaná technologie univerzálního hořáku 27kW je navržena tak, že má prodlouženou hřídel až na konec hořáku, kde je uložena. Přívodní šnek končí na začátku spalovací komory a z druhé strany je šnek otočený. Šneky mají opačný závit a tlačí proti sobě, tudíž krásně vytláčí materiál nahoru. U sypkých lehkých materiálů dokáže přidávaný materiál stlačit a nemá tendenci z pece odfukovat. Popel poté přepadává přes okraje do popelníku. 

Pohon je zajištěn elektromotorem s převodovkou. Palivo je podáváno do prostoru spalovací komory ocelovým šnekovým dopravníkem kde díky podpoře sekundárním vzduchem z ventilátoru dochází k dokonalému hoření. Hořák se spodním přikládáním paliva funguje podobně jako kovářská výheň. Vše probíhá plně automaticky díky řídící jednotce, která hlídá celý systém dle vytápěné teploty a po natopení okruhu přechází do režimu dozoru. Násypka o objemu 250 l vydrží naplněná 3-4 dny při běžném provozu. Univerzální hořák lze instalovat do všech vyráběných litinových a plechových kotlů na tuhá paliva.

Automatický provoz univerzálního hořáku je chráněn proti zpětnému prohoření za pomocí dvou ochranných čidel. Ochranné čidlo na šneku při zaznamenání teploty nad 92°C vypne ventilátor na nulovou hodnotu. Ochranné čidlo v násypce při zaznamenání teploty nad 92°C sepne otáčení šneku a vyhrne všechen materiál z pece hořáku do popelníku. Největší ochranou hořáku se přikládá tomu, že celý systém je vzduchotěsně uzavřen a je tedy zamezeno přístupu vzduchu do násypky. Další mechanickou ochranou je připravený ventil pro zálevový systém, buď bimetalovou pojistkou nebo voskovou zátkou a zalití vodou například z kanystru.